X
Kelime:
Kategori:
Tarih:
RadDatePicker
Open the calendar popup.
ile
RadDatePicker
Open the calendar popup.
 

Moleküler Tanı Test Sistemlerinin Dorukları 6800

Moleküler Tanı Test Sistemlerinin Dorukları 6800

Covid pandemisi hepimize sağlığın olmadığı yerde hiçbir şeyin kıymeti olmadığını, doğru ve erken tanının önemini bir kez daha hatırlattı. Sağlık hizmeti çok katmanlı bir hizmet zinciridir. Laboratuvar hizmetleri bu zincirin çok önemli bir halkasıdır. Covid tanısında PCR (polimeraz zincir reaksiyonu) gibi moleküler tanı yöntemlerinin yaşamsal öneme sahip olduğunu hep birlikte gördük. Günümüzde gelişen teknolojiye paralel olarak tıbbi laboratuvar hizmetlerinde moleküler tanı yöntemleri giderek daha fazla hayatımıza girmektedir. Bu bağlamda Düzen Laboratuvarı kuruluş felsefesi olan doğru ve kaliteli laboratuvar hizmeti verme yolunda moleküler tekniklerin zirvesinde bir teknoloji olan COBAS 6800 SİSTEMİNİ İstanbul Düzen laboratuvarında hizmetine ilave etmiştir.

COBAS 6800 NEDİR? Tek tüpte, tek işlemde, Real Time PCR analizini yapan, tekrarlanabilirliği yüksek, kendi içinde doğruluğunu kontrol edebilen, 800 testi 8 saat içinde el değmeden robotik sistemle çalışabilen, çok kısa sürede güvenilir sonuç veren, alanında devrim niteliğinde gelişmiş bir teknoloji sunan, tam otomatize bir sistemdir.

Hangi Analizler? Bu sistemde başta Covid-19 (SARS-COV 2), Hepatit B, Hepatit C ve HIV olmak üzere nükleik asit amplifikasyonu temelli moleküler tanı testleri ve tedaviyi takipte yaşamsal öneme sahip viral yük testleri çalışılabilmektedir.

 

Görüşlerinizi Paylaşın