X
Kelime:
Kategori:
Tarih:
RadDatePicker
Open the calendar popup.
ile
RadDatePicker
Open the calendar popup.
 

Laboratuvardan haberler

Laboratuvardan haberler

Yayın/Konferans

Genetik Tanı Merkezimizin içinde yer aldığı ve Ankara Üniversitesi Beyin Araştırmaları Merkezi liderliğinde yürütülen, şizofreninin hızlandırılmış yaşlanma ile ilişkili olduğu hipotezini test etmek için telomer boyu ve şizofreni arasındaki ilişkinin incelendiği çok merkezli bir çalışmanın sonuçları, Nisan 2019’da Journal of Psychiatric Research dergisinde yayınlandı.

Ankara Üniversitesi Kanser Araştırma Enstitüsü tarafından 22.Haziran.2019 tarihinde Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi Morfoloji Binası Abdülkadir Noyan Konferans Salonunda gerçekleştirilen “MEME KANSERİNDE PROFİLAKTİK MASTEKTOMİ” konulu toplantıda Genetik Tanı Merkezleri koordinatörümüz Prof.Dr. Ajlan Tükün “GENETİK GEÇİŞLİ MEME KANSERİ “ başlıklı konuşmayı yapmıştır.
Gerek yayınımıza gerekse sunuya QR kodu taradığınızda ulaşabilirsiniz.

Alerji Test Panelimizi Güncelledik

Alerji tanısında ortaya çıkan yeni yaklaşımlar, yeni tanısal yöntemleri de beraberinde getirmiştir. Komponent alerjenlerin test edilmesi tanı ve takipte kolaylık sağlamaktadır.

Alerjen komponentlerinden inek sütü, yumurta beyazı, ceviz, fındık, yerfıstığı, kamu, soya, şeftali ve arı zehri komponentleri için testlerle birlikte komponente dayalı tanısal yaklaşımda yeni bir yöntem olan ISAC 112 testi de laboratuvarımızda yapılmaktadır.

 

Görüşlerinizi Paylaşın