X
Kelime:
Kategori:
Tarih:
RadDatePicker
Open the calendar popup.
ile
RadDatePicker
Open the calendar popup.
 

Laboratuvardan Haberler

Laboratuvardan Haberler

Kasım-Aralık Ayı Etkinliklerimiz

27-31 Ekim 2019, 27. Balkan Klinik Laboratuvarlar Federasyonu Toplantısı, Antalya

Biyokimya uzmanlarımız Merve Sibel Güngören ve Cevdet Züngün’ün hazırladıkları bildirilerimizde insülin ve unkonjuge estriol testleri özelinde analitik kapsamda karşılaştığımız vakalar, vakalara yaklaşımımız ve ürettiğimiz çözümler ele alındı.

16-18 Ekim 2019, “Tümör İmmünolojisi ve Genetiği” temalı 2. Temel Onkoloji Sempozyumu, Ankara Düzen Sağlık grubu Genetik Tanı Merkezi Koordinatörümüz Prof. Dr. Ajlan Tükün Kanser Genetiğinde Moleküler Uygulamalar konusunda bir konuşma yaptı.

14 Kasım 2019, 4. Diyabet Tedavisi Sempozyumu, Ankara

Dünya Diyabet Günü kapsamında Diyabet Tedavisi Sempozyumu’nun açılış konuşmasını Ankara Diyabet Derneği’nin daveti üzerine laboratuvar kurucumuz ve yöneticimiz Prof. Dr. Yahya Laleli yaptı. Konuşmasında diyabetin önlenebilir, kontrol edilebilir ve laboratuvar ölçümleriyle takip edilebilir bir hastalık olduğunu vurgulayarak, sağlıklı beslenmenin, düzenli egzersizin, mikrobiatanın öneminden söz etti.

30 Kasım 2019, 1. Kanser Genetik Kursu, Ankara

Düzen Sağlık grubu Genetik Tanı Merkezi Koordinatörümüz Prof. Dr. Ajlan Tükün Kanser Somatik Varyantlarının Tıbbi Uygulamada Yeri konusunda bir konuşma gerçekleştirdi.

PR Farkındalık, Çayyolu Polikliniği radyoloji uzmanımız Dr. Afşin Ali hava kirliliğinin akciğer sağlığı üzerindeki etkisinin şimdiye dek varsayılandan çok daha fazla olduğu ile ilgili son araştırmalar kapsamındaki haberiyle; mikrobiyoloji uzmanımız Dr. Tutku Taşkınoğlu ise HIV farkındalığına dikkat çektiği, gençlerin yarısının taşıyıcı olduklarını bilmediklerini dile getirdiği haberiyle medyada yer aldılar.

Bilgileriniz Bizimle Güvende

Düzen Laboratuvarlar Grubu olarak, kuruluşumuzdan bu yana, çalışanlarımızın ve hizmet verdiğimiz tarafların sağlık, özlük, kişisel ve diğer bilgilerine değer veren bir kurum olarak, bilgiyi bir varlık şeklinde nitelendirmekte ve güvence altına almaktayız. Bu kapsamda laboratuvarımızda 2017 yılında Bilgi Güvenliği Yönetim Sistemi kurulmuş, TS EN ISO/IEC 27001 standardının gereklilikleri yerine getirilmiş, 27001 Bilgi Güvenliği Sertifikası almaya hak kazanılmıştır. Bilgi Güvenliği alanında 21-22 Kasım 2019 tarihlerinde tamamlanan ikinci gözetimin denetimimizle de belgemizin sürdürülebilirliği kabul edilmiştir.

Takvimlerimiz

Kapak sayfamızda da belirttiğimiz gibi, günümüzde küresel ısınmanın artmasıyla sonsuz olduğunu düşündüğümüz kaynaklarımız ve canlı türlerimiz ne acıdır ki giderek tükenmektedir. Farkındalık yaratmak adına 2020 yılı takvimimizin temasını ülkemizin nesli tükenmekte olan endemik çiçekleri olarak belirledik. Önümüzdeki yıllarda nesli tükenme tehdidi ile karşı karşıya olan canlılarımızın önemini vurgulama temamız devam edecektir.

 

Görüşlerinizi Paylaşın