X
Kelime:
Kategori:
Tarih:
RadDatePicker
Open the calendar popup.
ile
RadDatePicker
Open the calendar popup.
 

Farkındalık Ve Sosyal Sorumluluk Faaliyetlerimiz:

Farkındalık Ve Sosyal Sorumluluk Faaliyetlerimiz:

Düzen Sağlık Grubu olarak, insan sağlığının içinde bulunduğu toplumdan ve yaşadığı çevreden ayrılamaz olduğu noktasından hareketle, belirlediğimiz temalar doğrultusunda hem laboratuvar içi uygulamalarımızda, hem sahada, hem de yazılı, görsel ve sosyal medyada farkındalık etkinliklerimizi ve sosyal sorumluluk projelerimizi hayata geçirmeye devam ediyoruz.

Bu kapsamda geçtiğimiz aylarda Küresel İklim Değişikliği Grevi'ne destek amacıyla her şeyden önce kurum olarak kendi tasarruf önlemlerimizin etkilerini paylaştık. Dünya üzerinde sağlıklı havaya ve suya ulaşmanın ne kadar değerli olduğunu anlatan istatistiksel verilerle bilgilendirmeler yaptık. Kavaklıdere şubemizden Dr. Tahir İsmailoğlu yeterli su içmenin insan sağlığı için ne kadar elzem olduğuna ait haberle, dünya kalp günü kapsamında Çayyolu Polikliniğimizden Prof. Dr. Nail Çağlar bilinçsiz grip ilacı kullanımının kalp sağlığı üzerindeki etkilerine dikkat çeken haberle, Kavaklıdere şubemizden Dr. Özlem Aker sağlık konusunda doğru bildiğimiz yanlışlarla ilgili haberle, Mikrobiyoloji uzmanımız Dr. Tutku Taşkınoğlu olası büyük bir deprem sonrası yaşanabilecek salgın riskiyle ilgili haberle farkındalık yaratmaya yönelik etkinliklerimize katkı sağladılar.

Avrupa Hareketlilik Günü kapsamında Kavaklıdere Hasta kayıt kabul birimi operatörlerimiz Vicdan Özakçe Güler, Pelin Doruker Koçak ve Ayşe İntaş, bisiklet sürme etkinliğine katılarak sağlıklı bir yaşam için hareketin önemine dikkat çektiler.

Ekim ayı meme kanseri farkındalığı ayı kapsamında Temelli Türkobası köyünde üretici kadınlarla buluştuk. Kavaklıdere şubemizden Radyoloji uzmanımız Dr. Filiz Yenicesu ‘nun interaktif sunumu ve Çayyolu polikliniğimizden Radyoloji uzmanımız Dr. Afşin Ali’nin katkılarıyla gerçekleşen etkinlikte "Meme kanseri nedir? Erken teşhise yönelik tarama nasıl yapılır? Kadınların meme sağlığı konusunda dikkat etmeleri gereken unsurlar nelerdir?" konularında konuştuğumuz, üretici kadınların konuya ilgilerinden büyük memnuniyet duyduğumuz çok keyifli ve verimli bir paylaşım yaşadık.

 

Görüşlerinizi Paylaşın