X
Kelime:
Kategori:
Tarih:
RadDatePicker
Open the calendar popup.
ile
RadDatePicker
Open the calendar popup.
 

Evde Niçin ve Ne Zaman Maske Takmalısınız?

Evde Niçin ve Ne Zaman Maske Takmalısınız?

  1. Eğer evinize,  birlikte yaşamakta olduğunuz yakın aile bireyleriniz (hane halkı) dışında biri gelmek zorundaysa; hem evdeki herkes, hem de eve gelen bu kişi mutlaka maske takmalı! 

Böyle bir durumda maskenin yanı sıra; aranızda 2 metre bulunmasına , hijyene özen göstermeli ve ev ortamının düzgün havalandığından emin olmalısınız.

Eve gelen kişi ve siz aynı ortamdayken maskenizi düzgün takıp, mesafeye, hijyene özen gösterdiyseniz; o kişi gittikten sonra, iyi havalanan bir ortamdaysanız maskenizi hemen  çıkartabilirsiniz. Bu şartları ideal biçimde sağlayamadıysanız tedbirli olmak adına , maskenizi 30 dakika süreyle daha takmaya devam edebilirsiniz.

  1. Evinizde COVID 19 belirtileri olan biri varsa; hem bu kişi, hem de siz maske takmalısınız. Aksi kanıtlanana kadar, COVID 19’a benzeyen belirtilere sahip birini COVID 19’muş gibi düşünmelisiniz. Mümkünse farklı odalarda bulunmalı, tuvaletlerinizi ayırmalısınız. Bu kişinin odasından çıktıktan sonra da 30 dakika süreyle maskenizi takmaya devam etmelisiniz. Farklı oda ve tuvalete imkan olmayan durumlarda da maskenizi hiç çıkartmadan, mekanı sürekli havalandırmalı, sosyal mesafe ve hijyen kurallarına tam olarak uymalısınız.
 

Görüşlerinizi Paylaşın