X
Kelime:
Kategori:
Tarih:
RadDatePicker
Open the calendar popup.
ile
RadDatePicker
Open the calendar popup.
 

Eğitimin Gerekliliği

Eğitimin Gerekliliği

Bilginin her anlamda güç anlamına geldiği çağımızda, geleceğe hazırlıklı, kendine yeten, üreten ve müreffeh bir toplum yaratmak istiyorsak önceliğimiz eğitim olmalı. “Gerçek zenginliğin petrol kuyuları yerine silikon vadisindeki beyinlerde” üretildiği bir dönemde; bilimin, emeğin değerini bilen, bilgiyi sorgulayan ve evrimleştiren kuşaklar yetiştirmeliyiz. Biz de Düzen Sağlık Grubu olarak kurulduğumuz günden beri sağlık ”toplumun sağlık konularında etkin ve doğru bilgilendirilmesi” kavramını kurumumuzun önemli sosyal sorumluluklarından biri olarak görüyoruz.

Bu bağlamda 2017 yılında yazılı, görsel, sosyal medya yayınları ve Çayyolu polikliniğimizde topluma yönelik interaktif seminerler düzenledik. Öne çıkan etkinliklerimize kısaca göz atalım:

Dünya Öykü Günü: Çocuklarımızın, gençlerimizin ifade özgürlükleri bireysel ve toplumsal ruh sağlığının ilk basamağı. Bize öykülerini ulaştıran genç yazarlarımızla Çayyolu polikliniğimizde buluştuk. Kitaplaştırdığımız öyküleri birlikte okuduk; sözcüklerin gücünde birbirimizi tanıma şansına kavuştuk.

Kalp Sağlığı Semineri: Kardiyoloji uzmanımız Prof. Dr. Nail Çağlar’ın sunumuyla kalp sağlığı için dikkat edilmesi gereken koruyucu ilkeler vurgulanarak izleyicilerle interaktif bir seminer gerçekleşti.

Yaşlılar Haftası Etkinlikleri: Geriatri uzmanımız Prof. Dr. Servet Arıoğul öncülüğünde“Sağlıklı Yaşlanma” ile ilgili basın, sosyal medya paylaşımları ve seminer gerçekleştirdik.

Dünya Hepatit Günü Etkinlikleri: Mikrobiyoloji uzmanımız Dr. Uğur Çiftçi’nin sunumlarıyla enfeksiyöz hepatitlerin toplum sağlığı açısından önemi vurgulandı.

Osteoporoz Yürüyüşü: 20 Ekim Dünya osteoporoz gününde konuğumuz Prof. Dr. Savaş Kuday'ın seminerini takiben, “Sağlıklı kemikler için düzenli yürüyüş” sloganımızdan yola çıkarak, keyifli bir yürüyüş gerçekleştirdik.

Dünya Diyabet Günü: Dr. Yahya Laleli, Dr. Merve Sibel Güngören ve Dr. Özlem Aker’in sunumuyla “Prediyabet nedir? Prediyabetten diyabete geçiş nasıl önlenebilir?” konu başlıkları altında tip 2 diyabetin oluşum mekanizmaları, korunma ve geciktirme tedbirleri, sağlıklı yaşam alışkanlıkları geliştirmenin önemi; “Bireyselleştirilmiş ve koruyucu sağlık uygulamaları” bakış açısıyla anlatıldı.

 

Görüşlerinizi Paylaşın