X
Kelime:
Kategori:
Tarih:
RadDatePicker
Open the calendar popup.
ile
RadDatePicker
Open the calendar popup.
 

Ulusal Egemenlik Vazgeçilmez Çizgimizdir

Ulusal Egemenlik Vazgeçilmez Çizgimizdir

Ulusal Egemenlik Vazgeçilmez çizgimizdir ancak içine doğduğumuz ve büyüdüğümüz fiziki koşulları sürdüremediğimiz gibi, gelecek nesillere yeterince egemenlik ve ifade özgürlüğü sağlayamadığımız için kendimizi mahcup hissettiğimiz bir 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutluyoruz. Peşi sıra da Bayramını idrak edeceğiz. Bayram günleri mahcubiyetimiz bir yana, Kuzeyde Rusya’nın Ukrayna’yı işgali ile başlayan savaş, Ortadoğu’da bazı radikallerin Mescidi Aksa’da ibadet eden Filistinlilere yaptığı saldırı ve sonrasında Filistin’in cevabı ile ilerleyen dinler çatışması ile buruk da geçecek.

Bu yıl Hamursuz Bayramı, Ramazan Ayı ve Paskalya Ayı aynı döneme denk geldi. Tek Tanrıya inanan 3 dine ait ana kavram iyilik, yardımlaşma, doğaya-canlıya saygı çerçevesinde özetlenirken, bu dinlere mensup kişiler kendi ibadetleri ile ilgili durumlarda neden kavga ederler? Niçin müşterek ibadet edemezler anlamak mümkün değil.

Her şeye rağmen pandemi sürecinde gelişen ve mevcut koşullarla büyüyen ekonomik zorluklar nedeniyle temel gıda ihtiyaçlarını karşılayamayan insanların günümüz dünyasında halen var olduğu unutmayarak, gelecekteki nesillerin özgür, barış içinde, huzurlu yaşamalarını sağlamak için bugünlerde vereceğimiz kararların etkili olacağı bilinciyle, bayrama yakışır bir bayram dönemi geçirmenizi diliyoruz.

Editör Kurulu

Bu yazı 19 Nisan 2022 tarihinde kaleme alınmıştır.

 

Görüşlerinizi Paylaşın