X
Kelime:
Kategori:
Tarih:
RadDatePicker
Open the calendar popup.
ile
RadDatePicker
Open the calendar popup.
 

Egemenlik kayıtsız şartsız milletindir!

Egemenlik kayıtsız şartsız milletindir!

Milli Bayramlarımızın kıymetini daha çok anladığımız  bir dönemdeyiz. Değerinin kaybına müsaade edemeyiz.

Egemenlik kayıtsız şartsız milletindir!

Bugünleri bizlere armağan edenlere borcumuz, saygımız, bağlılığımız yüksektir.

Geleceğimiz, yeni nesilleri ne kadar katma değer yaratan, iletişim becerisi yüksek, cemiyet oluşturan, sorumluluk sahibi bireyler olarak yetiştirmemize bağlıdır.

Bugünleri bizlere armağan edenlere borcumuz, saygımız, bağlılığımız yüksektir.

Bültenimizin 81. Nüshası 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı ile 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı tarihlerini kapsamaktadır. Bu nedenle çocuklarımızın, gençlerimizin ilgisini çekebilecek, sizlere de onlara yön göstermeniz için kaynak olabilecek yazılar hazırladık. Son sayfamızda ise yeni yıldan bugüne Düzen Sağlık Grubu çatısı altında sosyal sorumluluk kavramında yaptığımız çeşitli etkinliklerimize yer verdik. 

İşgal altındaki İstanbul’dan, Anadolu'da düşman işgaline karşı oluşan yerel tepkileri bütünleştirmek ve hürriyet için, Bandırma Vapuru ile yola çıktığında 38 yaşında olan Mustafa Kemal, 19 Mayıs 1919 tarihinde Samsun’a ulaşmıştır. Sırasıyla Erzurum ve Sivas’ta kongreler düzenlemiş, Amasya genelgesi sonrasında Ankara’ya ulaşmış ve 23 Nisan 1920'de hakimiyetin kayıtsız ve şartsız milletin olduğu gerçeği ile I. Türkiye Büyük Millet Meclisi’ni açmıştır. Türkiye Cumhuriyeti'nin kuruluşunda tarihi öneme sahip bu iki gün, hürriyeti ve egemenliği gelecek kuşaklara aktarmak için çocuklara ve gençlere armağan edilmiştir. Dünya  üzerinde  hürriyet  ve  egemenlik  konusunda  çocuklara  ve  gençlere  koşulsuz  güven  duyan  tek  liderin  Mustafa Kemal Atatürk olduğu bir gerçektir. Hepimizin geleceği sizlerin öğrendiklerinize katacağınız değerlere emanettir.

Bayramlarınız kutlu olsun!

 

Görüşlerinizi Paylaşın