X
Kelime:
Kategori:
Tarih:
RadDatePicker
Open the calendar popup.
ile
RadDatePicker
Open the calendar popup.
 

Bayram Mesajı

Bayram Mesajı

"Gençler siz almakta olduğunuz terbiye ve irfan ile insanlık meziyetinin, vatan muhabbetinin, fikir hürriyetinin en kıymetli timsali olacaksınız."

* Atatürk Diyor ki, MEB. , İstanbul, 1980, s. 87

 

EDİTÖRDEN
Dr. Yahya R. LALELİ

Mustafa Kemal’in Ordu Müfettişi olarak görevlendirilmesi ile Anadolu’ya geçip, Mondros Ateşkes Antlaşması sonrası İttihak ve Terakki Cemiyeti ile Kuvai Milliyecilerin işgale karşı yaptıkları tasarrufları organize etmesi, düşman işgaline karşı kazanılan zaferin ilk adımı olmuştur. Anadolu’ya geçtiğinde 38 yaşında bir genç olduğunu hatırlamanızı rica ediyoruz. Hemen her platformda dile getirdiği sözlerinde gençlerin iyi eğitim almasını, aldıkları eğitimi temel alarak kendilerine, ailelerine, çevrelerine ve en nihayetinde ülkelerine değer katan insanlar olmalarını istemiştir. Sporda bile bilime, kültüre, dürüstlüğe önem verdiğini belirtmiştir . Özgürlük ve bağımsızlığımızı; tarihimizi bilerek, özgür irademiz ile aklımızı ve yüzümüzü bilimin gösterdiği yola çevirerek ve elbette çok çalışarak sürdürülebilir kılabiliriz. Pandemi başlangıcından beri bilim yolunun nelere imkan sağladığını sizlere bültenlerimizde aktardık, aktarmaya da devam ediyoruz.

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------- ------------------

Ermeni Soykırımı iddialarının ABD tarafından kabul edilmesi sonrası konuya değinmemek elde değil. Basında yer alan ve konuyu yeterince ve tarafsız olarak özetlediğini düşündüğümüz 2 makaleye ait linki sizlerle paylaşıyoruz.

https://www.cumhuriyet.com.tr/yazarlar/mine-g-kirikkanat/1915-ganimetin-adresi-suc-mahallidir-1832749
https://www.cumhuriyet.com.tr/yazarlar/ozdemir-ince/ermeni-gailesi-2-1832723

Bu yazılar 06 Mayıs 2021 tarihinde kaleme alınmıştır.

 

Görüşlerinizi Paylaşın