X
Kelime:
Kategori:
Tarih:
RadDatePicker
Open the calendar popup.
ile
RadDatePicker
Open the calendar popup.
 

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Kutlu Olsun!

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Kutlu Olsun!

Çocuklar geleceklerine sahip çıkıyor ve gündeme getirdikleri bu kavram bize 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramının kapsamını ve bu öngörünün önemini ortaya koyuyor. Görüşlerini saygıyla karşıladığımız çocuklarımızın sevgi ve huzur içerisinde bayrama uygun bir yaşam sürdürmeleri dileğiyle...

Greta Thunberg ile başlayan iklim değişikliği protestosu geçtiğimiz ay dünya genelinde #Fridaysforfuture hushtag i ile genişledi. Öğrenciler "Şimdi Harekete Geç" sloagnı ile daha da geç olmadan iklim değişikliği konusunda farkındalık yarattılar. Ülkemizde de bu yükü Atlas Sarrafoğlu üstlendi, iklim değişikliği ve küresel ısınma için 15 Mart 2019 tarihinde İstanbul Bebek Parkında tüm yaşıtlarına okul grevi çağrısı yaptı. Yaşadıkları toplumdan geleceklerinin hesabını soran yüm çocuklara biz büyüklere yaptıkları ikazdan dolayı kendilerine teşekkür ediyoruz.

İnsan neslinin yaşadığı çevre ile barışık ve sağlıklı süregenliği için yetişkinlerin davranışlarını objektif olarak değerlendirip, tespit ettikleri hatalar için katma değeri yüksek çözümler üreten ve topluma yön veren nesillere ihtiyaç duyduğumuz ve bu nesillerin eğitiminin kolay yolunun olmadığı aşikardır. Düzen Sağlık Grubu olarak Bültenimizin bu sayısını sorgulayan, sorgulatan, bilimsel verilerle yanlışlara meydan okuyan çocukların, gençlerin ilgisini çekebilecek konulardan derledik.

Editör Kurulu

TRT Radyo 3 Genç Yetenekler Programı - 19 Nisan 2019

Program sunucusu: Senem Aypa, Program Konukları: Bilkent Üniversitesi Müzik ve Sahne Sanatları Fakültesi Müzik ve Hazırlık İlk ve Ortaokulu Öğrencileri

GÜZEL ŞEYLER OLUYOR!

[Dinlemek İçin Lütfen Tıklayın!]

--------------------------------------------------------------------------------

Gururlandıklarımız!

  • İrlanda'nın başkenti Dublin'de düzenlenen Paralimpik Avrupa Şampiyonası'nda Sümeyye Boyacı, altın madalya kazanarak Avrupa Şampiyonu oldu.
  • Portekiz'de düzenlenen Aerobik Jimnastik Dünya Şampiyonasında milli jimnastikçimiz Ayşe Begüm Onbaşı altın madalya kazandı.
  • Avrupa Güreş Şampiyonasında kadınlar 76 kiloda milli sporcumuz Yasemin Adar, bu sene de altın madalya alarak 4. Kez Avrupa Şampiyonu oldu. Şampiyonada Evin Demirhan, Bedia Gün ve Elif Jale Yeşilırmak bronz madalya kazandılar. Erkeklerde ise milli sporcumuz Taha Akgül, serbest stil 125 kiloda altın madalya alarak 7. kez Avrupa şampiyonu oldu.
 

Görüşlerinizi Paylaşın